KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15685385
nr 1568 5385
Tord Leander Engström
(1914-1985), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 39, fjällbjörkar i höstskrud. Olja på duk, 63x90 cm, yttermått inklusive ram: 84x111 cm
Tord Leander Engström, svensk målare född i Stockholm 1914, död 1985.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 2 oktober 2023
kl 18:20:18
29/9 22:19:53
Tord Leander Engström
Läs mer om Tord Leander Engström